ŠKOLA TAO

Tao - přirozená cesta vedoucí k udržení zdraví a prodloužení života.

Jmenuji se Jana Veřtatová a  východním cvičením  (čchi-kung, taiji) se zabývám od roku 2004. Jako cvičitelka zdravotní tělesné výchovy se snažím přivést lidi k pravidelné pohybové aktivitě, která je časově a fyzicky nenáročná a zároveň dokáže velmi silně ovlivnit zdravotní i psychický stav člověka.

Na hodiny zvu všechny, kteří se nebojí zkusit něco nového. Nevadí, že tělocvik nepatřil mezi vaše oblíbené předměty. Důležitá je pouze radost z toho, že pro sebe něco děláte. Postupně přijde dobrá koordinace pohybů, ladnost a výdrž. Budete se cítit zdravější a spokojenější. Pomůžete sami sobě, své rodině i druhým lidem. Rozvinete vnímání svého těla, života i okolního světa. Na východě se v této souvislosti mluví o duchovní cestě, cestě k dokonalosti pomocí východního cvičení.

Cílem cvičení je  zlepšení zdravotního a psychického stavu, léčení a prevence kardiovaskulárních a jiných onemocnění, bolestí páteře, kloubů, zlepšení imunitního systému, držení těla, koordinace, pružnosti a rovnováhy.

Z důvodu zájmu o cvičení i u lidí se závažnějšími zdravotními problémy, prosím, abyste pohybovou aktivitu vždy konzultovali se svým ošetřujícím lékařem a dbali jeho doporučení. Je možné přijít mezi nás a cvičit v sedě nebo pouze posedět.